logo
  ENLIVEN

 ELLUJÄÄMISKOMPLEKT

 TÖÖRIISTAD

 

     Copyright licenses and credits

 


audacity

 

Audacity

 

 


 

blackboard

 

Blackboard

Blackboard on kursuste haldussüsteem, mis on loodud õppijatele sisu pakkumiseks kesksel platvormil. See võimaldab õppijatega suhelda ja toimib hindamissüsteemina. Selle platvormi kaudu saavad õppijad esitada ülesandeid ja pääseda juurde mitmesugustele veebipõhistele tööriistadele, nagu e-portfooliod, vikipeediad ja ajaveebid. Süsteem võimaldab ka vastastikust hindamist ja enesehindamist.

 

 


 

cc

 

Creative Commons

Creative Commons on rahvusvaheliselt aktiivne mittetulundusühing, mis annab autoritele tasuta litsentse, mida nad saavad kasutada oma teoste avalikkusele kättesaadavaks tegemisel. Need litsentsid võimaldavad seaduslikku koostööd mis tahes andmekandjal või vormingus sisu kopeerimiseks, jagamiseks, remiksimiseks, kohandamiseks ja sellele edasiarendamiseks.

 

 


 

edpuzzle

 

EdPuzzle

EEdPuzzle on tööriist interaktiivsete veebivideote loomiseks ja redigeerimiseks ning interaktiivse sisu lisamiseks konkreetsete õpieesmärkide saavutamiseks. EdPuzzle võimaldab kasutajal üles laadida videoid, lisada URL-e ja otsida sisseehitatud sisu, mis hõlmavad YouTube'i, Khan Academy, TED, National Geographicu ja palju muud.

Videoid saab kohandada, manustades videole avatud või valikvastustega küsimusi, helimärkmeid, heliribasid või kommentaare.

EdPuzzle'i abil saab õpetaja oma õppijatega videoid jagada. Samuti võimaldab see määrata tähtaegu ning jälgida õppijate tulemusi ja edenemist aja jooksul, kui nad läbivad videoid ja määratud harjutusi. Neid ülesandeid saab täita sünkroonselt (õpetajad saavad näidata videot rühmategevusena) või asünkroonselt (õppijad saavad videoid iseseisvalt vaadata).

 

 


 

google_classroom

 

Google Classroom

Google Classroom on lihtne ja võimas õppehaldussüsteem. Võimalik on lisada materjale, ülesandeid, viktoriine ning anda õppijatele tagasisidet ja hindeid.

 

 


 

h5p

 

H5P

H5P on sisuloomevahend, mis võimaldab süsteemil luua interaktiivset sisu, nagu interaktiivsed videod, esitlused, mängud, viktoriinid ja palju muud! H5P annab kõigile võimaluse luua, jagada ja taaskasutada interaktiivset sisu.

 

 


 

kahoot

 

Kahoot!

Kahoot! on tasuta mängupõhine õppeplatvorm, mis muudab õppemängude või viktoriinide loomise, jagamise ja mängimise lihtsaks ning sobib hübriidõppeks ja pööratud klassiruumis, muutes õppimise lõbusaks ja kaasahaaravaks.

Kahoot! toimib õppijate reageerimisvahendina viktoriinide haldamiseks, arutelude hõlbustamiseks või küsitlusandmete kogumiseks ning seda saab reaalajas mängida terve grupp.

 

 


 

moodle

 

Moodle

Moodle on õppehaldussüsteem (LMS), mis toetab kogu õppimise/õpetamise protsessi alates kursuste loomisest kuni õppesisu edastamiseni. See on avatud lähtekoodiga platvorm, mis on loodud selleks, et luua võimalusi rikkalikuks suhtluseks õpetaja ja õppijate vahel. Seda kasutatakse laialdaselt kaugõppes, põim- (pööratud klassiruumis) ja kohalolekuõppes. See on üles ehitatud sotsiaalkonstruktsionistliku pedagoogika hariduslike lähenemisviisidega, kuid toetab ka teisi õppimisviise. Moodle'iga saate lisada ressursse, luua tegevusi, kasutada selle sisemist sõnumsidesüsteemi, jälgida ja hinnata õppijate edusamme kogu kursuse jooksul.

 

 


 

perusall

 

Perusall

 

 


 

screencast

 

Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic on video loomise tööriist, mis võimaldab kasutajatel salvestada videot arvutiekraanilt või veebikaamerast ja salvestada oma häält.

Screencast-o-Matic on lihtsalt kasutatav ekraanisalvesti ja videoredaktor, mis võimaldab igaühel mõne minuti jooksul videoid luua. Neid salvestisi saab otse YouTube'i üles laadida või MP4-failina salvestada. Samuti on võimalik lisada teksti, kujundeid, pilte, importida muusikat ja kasutada automaatseid subtiitreid.

 

 


 

webex

 

Webex

 

 


 

youtube studio

 

YouTube Studio

YouTube Studio võimaldab kasutajal hallata YouTube'i kanalit, laadida üles ja redigeerida videoid, hallata otseülekandeid, vaadata analüütilisi andmeid, lugeda kommentaare ja neile vastata ning seadeid hallata.

 

 


 

zoom

 

Zoom

Zoom on pilvepõhine video-telekonverentsiplatvorm, mis on loodud veebikoosolekuteks (kas ainult video või heli või mõlema kaudu). See teenus võimaldab muude funktsioonide hulgas pidada grupivideokonverentse, reaalajas vestlusi, ekraani jagamist ja seansside salvestamist.